Forum: Kurs

Gå på kurs med Oslo Kamera Klubb!

Et viktig element i tilbudet vårt er kursene. Vi arrangerer jevnlig både grunnkurs i fotografering og fordypning i mer spesialiserte emner.

Lightroom grunnkurs starter 11/1-2012 (LR 12_1)

Påmeldingsfrist: 09.01.2012

Status: Ferdig!

Lightroom grunnkurs med Terje Skåre starter 11/1 og går over fire onsdagskvelder i januar/februar. Som navnet “grunnkurs” tilsier er dette kurset for deg som stiller med “blanke ark” på dette feltet. Du lærer her LR fra bunnen og trenger ingen forkunnskaper. Det “digitale mørkerommet” gir store muligheter til å forbedre dine digitale bilder, og som i det tradisjonelle mørkerommet trenger man også her kunnskap og øvelse! LR er det perfekte programmet for å arkivere dine bilder på en oversiktlig måte samtidig som du kan gjøre alle nødvendige justeringer på dine digitale bilder!

Les mer

Grunnkurs foto starter 8/2-2012 kl 16.30 (A)

Påmeldingsfrist: 06.02.2012

Status: Pågår!

Grunnkurs i foto med Terje Skåre starter den 8. februar 2012 kl 16.30 – 19.15! Kurset gir inspirasjon og kunnskap, visuelt og teknisk. Det idielle kurs for hobbyfotografen, familiefotografen og entusiasten! Lær å ta bedre bilder!

Les mer

Grunnkurs foto starter 8/2-2012 kl 19.45 (B)

Påmeldingsfrist: 06.02.2012

Status: Pågår!

Grunnkurs i foto med Terje Skåre starter den 8. februar 2012 kl 19.45 – 22.30! Kurset gir inspirasjon og kunnskap, visuelt og teknisk. Det idielle kurs for hobbyfotografen, familiefotografen og entusiasten! Lær å ta bedre bilder!

Les mer

"Bildet - Innhold /Komposisjon /Kreativitet" starter 17/8 (Bildet 11_1)

Påmeldingsfrist: 15.08.2011

Status: Ferdig!
Det blir nytt kurs i 2012. Meld din interesse for å sikre deg plass. Datoer kommer etter hvert.

“Bildet – Innhold / Komposisjon / Kreativitet” med Terje Skåre starter den 17. august 2011 kl 18.00 – 21.30 og går over tre onsdagskvelder! Dette er et videregående fotokurs med det visuelle i fokus. Målet er økt bevissthet rundt motivet og visualiseringen fram til det ferdige bildet. Et kurs for den som vil komme et steg videre i prosessen med å ta bedre bilder!

Les mer

Workshop LYS - L 12/11 og S 13/11 (WS LYS 11_2)

Påmeldingsfrist: 9.11.2011

Status: Kansellert!
Må dessverre utsettes til nyåret. Datoer for WS LYS 12_1 kommer etter hvert. Meld din interesse på mail for å sikre deg plass!

Workshop med tema LYS med Terje Skåre går over en helg i november. Workshopen er ment å gi en økt forståelse av lyset slik at man kan få det aller beste ut av motivet!

Les mer

Photoshop grunnkurs starter 12/1 (PS 11_1)

Påmeldingsfrist: 10.01.2011

Status: Ferdig!

Photoshop grunnkurs med Terje Skåre starter 12/1 og går over tre onsdagskvelder i januar. Som navnet “grunnkurs” tilsier er dette kurset for deg som stiller med “blanke ark” på dette feltet. Du lærer her det grunnleggende i PS og trenger ingen forkunnskaper innen bildebehandling. Det “digitale mørkerommet” gir store muligheter til å forbedre dine digitale bilder, og som i det tradisjonelle mørkerommet trenger man også her kunnskap og øvelse!

Les mer