view: elements/_bootstrap_header_css.php
view: menus/_default.php

Kristin Rosmo

1
Badeliv forbode
3. plass Id:7004
Fotograf: Kristin Rosmo
Konkurranse: Ukens bilde 2025
Ein stram og fin komposisjon. Fine fargar. Ein kuliss som så absolutt har med bading å gjere. Ein ser føre seg dei første som skal lage bølger i vatnet - er det ein småskuleklasse med skrik og skrål, er det målbevisste tenåringar som trenar til ein symjekonkurranse, eller kanskje det er ei gruppe pensjonistar som kosar seg i vatnet med viktig mosjon i kombinasjon med hyggeleg sosialt samvær?
2
Bedehusfilter mot verda
3. plass Id:7133
Fotograf: Kristin Rosmo
Konkurranse: Ukens bilde 2025
3
Himmelrik
3. plass Id:7360
Fotograf: Kristin Rosmo
Konkurranse: Ukens bilde 2025
Et stemningsfullt og poetisk bilde der en dramatisk himmel spiller "hovedrollen". Lyset og skyggene modellerer landskapet på en spennende måte.
4
Hjemme
2. plass Id:7931
Fotograf: Kristin Rosmo
Konkurranse: Ukens bilde 2025
Et overraskende motiv i forhold til oppgaven da jeg med det samme følte å være langt i nord når jeg så motivet. Men ser vi nærmere etter i vinduene så speiles blokkene seg. Et motiv som til tross for sin kjølige formidling også eier en varm fortelling. Med julestjernene som er tent for å skape noe varmt og fint. En lunhet i bildet som overlever den stilistiske og kanskje litt ironiske bildestilen. Et fotografi jeg virkelig liker fordi det skildrer et større register, av både samfunn og det enkelte mennesket. Gratulerer med 2. plass!
5
En form for ro
3. plass Id:8138
Fotograf: Kristin Rosmo
Konkurranse: Ukens bilde 2025
Også et konkret motiv som nesten blir abstrakt, og der det konkrete motivet blir underordnet linjene. Det er godt fanget med vinduet ute på siden, godt balansert av den gule redningsbøya. Linjene og refleksjonen i vannet løfter bildet, og den røde baneskilleren i forgrunnen gir fin dybde til bildet.
6
Varmebølger
3. plass Id:8601
Fotograf: Kristin Rosmo
Konkurranse: Ukens bilde 2025
Et abstrakt motiv som er vanskelig å beskrive. Linjer, sprekker gir rom for ulike tolkninger. Lyset spiller på lag med over stråling og lys-spredning fra sprekkene. Meget godt observert og fotografert. Små mørke flekker trekker noe bort fra den rolige helheten.
view: common/credit_footer.php
Photojury er utviklet av Geir Arnesen, v2.0 - 07e1c470
view: elements/_bootstrap_footer_js.php