Av mange bilder med mye av den samme tematikken (hånd/fingre som holder klemmer eller foldes) er dette ett som utmerket seg. Beskjæringen til høyre bidrar til å anonymisere personen, nor som gjør bildet allmengyldig (når vi ser hele ansiktet blir det også et bilde av en bestemt person). Kunne kanskje til og med vurdert enda litt mer beskjæring til høyre, slik at det lille vi skimter av øyet ble helt borte.
Reflekser i glassbygninger har vi sett en del av, men jeg synes det var spennende med alle de rare vinklene som dukket opp her. Det blir en utfordring å se både hva som reflekteres og hva det reflekteres i. Hvordan oppstår alle disse vinklene og refleksjonene. Når man stopper opp og tenker eller lurer, har fotografen oppnådd noe med bildet.
Et høstløv danner en fargerik kontrast til en sort bakgrunn. Bladet har figurer, farger og livslinjene lever sitt eget liv. Hadde ønsket mer fokus på bladets høyre side. Pinne i nedre høyre hjørne trekker noe oppmerksomhet bort fra hovedmotiv.