
Hanne Jonassen – Ukens bilde: Panorering
mars 24 kl 19:00 - 21:00
- Dette arrangement har allerede funnet sted.
aktivitet navigasjon

Hanne Jonassen er utdannet arkitekt og drev i mange år med mobilfotografering som morsom og avkoblende aktivitet i en hektisk hverdag. Så i 2015 deltok hun i NRKs program “Mobilfotografene” – og vant. Blod på tann!
På et Morten Krogvold Workshop i 2022 fikk hun Vågåprisen for beste elevarbeider og da tok hun avgjørelsen: sa opp fast jobb som arkitekt/byplanlegger og satset på fotografering og kursing på heltid.
På kursene sine vil Hanne gjerne formidle hvor givende det er å ta gode og spennende bilder på en «lavterskel» måte.
Hanne har hatt flere utstillinger siden 2015, nå sist i november 2024 med “Morgenbaderne”, på Street Art Norge/ Vulkan. Det er dette prosjektet hun vil presentere for oss denne kvelden, med tittel Morgenbadene – fra fotoidé til gjennomføring.
Hannes nettsider: mobilfotokurs.no
Ukens bilde
I vår uformelle konkurranse er temaet Panorering. Vil bli juryert av: Trond Skaret.
Medlemmer i OKK kan delta, med inntil ett bilde. Bildene kan ikke tidligere være premiert i klubbkonkurranser (dvs Ukens bilde, høst- eller vårkonkurransene). Antatte bilder regnes ikke som premiert.
Frist for innlevering av bilder er kl. 22.00 på fredag før møtet.
Fotoverkstedet kl. 17.45 – 18.30
Vi prøver oss på ICM (Intentional camera movement), eller på godt norsk “Villet kamerabevegelse” med Janne.
Printerrommet
Det er mulig å få skrevet ut bilder hver mandag kl. 18.00 – 18.45.