Filmmøte: Praktiske spesialeffekter
Filmmøte: Praktiske spesialeffekter I første del av dette emnet så vi litt på bruken av miniatyrmodell for opptak av en bilulykke (utforkjøring). Vi fortsetter dette emnet og vil blant annet… Les mer »
Filmmøte: Praktiske spesialeffekter I første del av dette emnet så vi litt på bruken av miniatyrmodell for opptak av en bilulykke (utforkjøring). Vi fortsetter dette emnet og vil blant annet… Les mer »
Filmmøte: Kamerateknikk Det har gjentatte ganger vært etterlyst noe om kameratekniske emner og optikk, og denne gangen vil vi dekke noe av dette store emnet (mer kommer senere). F.eks: -Objektiver… Les mer »
Filmmøte: Filmmusikk Vi har tidligere dekket flere ulike emner innen lyd i film i møtene våre. Denne gangen vil vi vise et par opplæringsfilmer om musikk i film og et… Les mer »
Filmmøte: Kortfilmprosjekt(-er) Del II Videre planlegging av kortfilm (-er). Det må lages en opptaksplan. En produksjonsplan og en opptaksplan vil inneholde alle datoer og praktiske ingredienser som er nødvendig på… Les mer »
Filmmøte: Kortfilmprosjekt(-er) Del I Klubben deltar hvert år med filmer i NSFFs NM i Film. Denne gangen satser vi på å få enda flere filmer enn tidligere med i NM…. Les mer »
Filmmøte: Planlegging av program Vi planlegger høstens aktiviteter i filmgruppa. Det er lagt inn to møter for planlegging av kortfilmprosjekter, der den overordnede produksjonsplanleggingen bør starte så tidlig som mulig… Les mer »