Fotoverkstedet Digitalt?

Fotoverkstedet er et lærerikt og viktig tilbud for medlemmene i Oslo Kamera Klubb. På grunn av koronasituasjonen har det ikke blitt avholdt fotoverksteder siden mars 2020 og dette er et savn for mange. I “mer normale tider” blir fotoverkstedet vanligvis arrangert i forkant av fotomøtene. Her deler klubbens medlemmer kunnskap med hverandre. Tema for fotoverkstedet kan variere fra stort og bredt til smått og smalt.

I forkant av fotomøtet 11.januar ble det diskutert om og hvordan fotoverkstedet kan avholdes digitalt på samme plattform som vi benytter under de ukentlige fotomøtene. Se referat fra møtet her (krever innlogging).

Det ble ikke trukket noen konklusjoner under møtet, men de ansvarlige for fotoverkstedet vil jobbe videre for å kunne presentere et digitalt tilbud. Har du tips og ideer vedrørende hvordan dette kan gjennomføres og/eller hvilke temaer som bør diskuteres under de digitale “verkstedene”, send en e-post til info@oslokameraklubb.no