Bildet lever videre

Oslo Kamera Klubb fylte hundre år søndag 21. mars 2021. I den forbindelse er det laget en utstilling som viser bilder tatt av klubbens medlemmer gjennom hundre år. Vi håper å kunne åpne utstillingen i løpet av våren.

De som har jobbet med utstillingen og sett på klubbens historie kan fortelle om mange begivenheter i årene som har gått, blant annet feiringen av 25 års jubileet i 1946, en feiring med svung over! Les om “eventen” – en storstilt utstilling på Håndverkeren i Rosenkrantz gate og banketten med 170 gjester i K.N.A.s festlokaler i Parkveien. Kleskoden var «smoking eller galla for herrene og ballkjole for damene» og maten besto av en fire-retters middag. Som initialene -an oppsummerer i OKK Nytt så var ikke gutta til å kjenne igjen der de hadde slipt de gule fremkallerfingrene sin «rene med pimpesten», og damen seilte inn med en «påkledning som ikke minnet meget om fem års tekstilrasjonalisering».

Les mer om jubileet i 1946: OKK – 25 års jubileet