Espen Gleditsch. Tema: Intet
mars 2 kl 19:00 - 21:00
- Dette arrangement har allerede funnet sted.
aktivitet navigasjon

Oslo Kamera Klubb setter stor pris på at Espen Gleditsch har anledning til å gjeste klubben for å fortelle om sitt kunstnerskap. Gleditsch har selv vært medlem av to fotoklubber, den første allerede som 15-åring.
Billedkunstner Espen Gleditsch (1983) bruker kamera og fotografiet som pensel og lerret. Og han utforsker. Hans prosjekter tar ofte utgangspunkt i historiske begivenheter, kunstverk eller arkitektur.
Bak prosjektene ligger et omfattende researcharbeid. Gjennom fotografiet utforsker han samtiden og hvordan ting henger sammen. Kanskje har hans journalistiske arbeid i regionavis formet denne nysgjerrigheten og trangen til å stille spørsmål ved etablerte sannheter?
I utstillingen “Sanatorium Stenersen” i 2025 på Nasjonalmuseet, utforsker han sammenhengen mellom sanatorier og funkisarkitektur. Prosjektet brakte ham til tuberkulosesanatorier i finske skoger, Luster i Norge og til alpene i Sveits, alle plassert i særegne og ofte spektakulære omgivelser.
I prosjektet “mmmMarbles” utforsker han legitimiteten Storbritannia har til å beholde skulpturene fra Parthenontemplet i Athen.
Espen Gleditsch er innkjøpt av Nasjonalmuseet, Henie Onstad Kunstsenter, Møllersamlingen, Utenriksdepartementet og mange flere.
Gleditsch bor i Oslo. Han har en mastergrad fra Kunstakademiet i Oslo (2015).
Les mer på espengleditsch.com
Kveldens vert: Tone
Ukens bilde
I vår uformelle konkurranse er temaet Intet. Blir juryert av: Espen Gleditsch.
Medlemmer i OKK kan delta, med inntil ett bilde. Bildene kan ikke tidligere være premiert i klubbkonkurranser (dvs. Ukens bilde, høst- eller vårkonkurransene). Antatte bilder regnes ikke som premiert. Se konkurransereglene.
Frist for innlevering av bilder er kl. 22.00 på fredag før møtet.
Fotoverkstedet kl. 17.45 – 18.30
Bildevurdering ved Bjørn. Dette er et ufarlig sted hvor du får konstruktive tilbakemeldinger på bildene du har med deg på minnepinne (JPG) eller papir. Maks tre bilder. Prosessen er et gruppearbeid der alle deltakerne kan bidra. Sammen utvikler vi et bedre bildesyn!
Printerrommet
Det er mulig å få skrevet ut bilder hver mandag kl. 18.00 – 18.45.